Portal - Słopnice
polski Niedziela - 20 maja 2018     
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
 
2017-12-15 RÓB TO CO KOCHASZ


W dniu 16 listopada Zespół Placówek Oświatowych z Filią na Granicach zorganizował spotkanie profilaktyczne, na które zaproszono uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola oraz Szkołę Podstawową nr 4.
Spotkanie nosiło tytuł „Rób to co kochasz”, przeprowadził je znany raper, freestylowiec, mówca - Arkadio (Arkadiusz Zbozień). Autor czterech płyt, audiobooka i  książki oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach.

Poprzez  spotkanie „Rób to co kochasz” zachęcał wszystkich uczniów, by kierowali się swoimi talentami i pasją, a nie oczekiwaniami środowiska, sondażami lub modą. Przestrzegał przed ryzykownymi zachowaniami i zgubnym mechanizmem uzależnień.
Dając swoje świadectwo,  inspirował  innych do  życia zgodnie ze swoimi marzeniami i talentami. Przekonywał uczniów aby: „Nie żyli przeciętnie, ale marzeniami i nie odkładali na później tego co będą robić w życiu. Jeśli ten czas spożytkują jak najlepiej, to później będą tego jeszcze lepsze owoce".
W swoim występie Arkadio wykorzystał własne utwory i teledyski, czym sprawił, że przekaz był jak najbardziej autentyczny.
Spotkanie otworzył freestylem, czyli wymyślaniem rymów na poczekaniu na zaproponowane przez młodzież tematy.
To spotkanie było cennym doświadczeniem dla naszych uczniów, pobudziło słuchaczy do refleksji i motywacji oraz pracy nad sobą. 
Spotkanie odbyło się z inicjatywy Pani pedagog Joanny Ciuła, która zajęła się również organizacją.
Bardzo serdecznie dziękujemy za udostępnienie sali przez OSP Słopnice Dolne.
[GALERIA]

....

Pedagog Joanna Ciuła
 
 
GORĄCE WIADOMOŚCI
  OGŁOSZENIE
 
OGŁOSZENIA
  STRONA GŁÓWNA ZPO W SŁOPNICACH
  PLAN SPOTKAŃ (WYWIADÓWEK)
  CZAS TRWANIA LEKCJI
  PODZIAŁ GODZIN
  DZIENNIK ONLINE
  OGŁOSZENIE
  Lektury obowiązkowe
  SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2017/2018
  ODSZKODOWANIA ZA WYPADKI
  Przywozy i odwozy w roku szkolnym 2016/2017
  Jednolity strój szkolny
  SPOTKANIA SU
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Mariusz Ciuła