Portal - Słopnice
polski Niedziela - 20 maja 2018     
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
 
2017-11-17 OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła wypełniła się biało-czerwonymi barwami. Wszyscy uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii, podczas, której prześledziliśmy trudne losy naszej Ojczyzny na drodze do upragnionej niepodległości. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z historii Polski, począwszy od insurekcji kościuszkowskiej aż do momentu odrodzenia Niepodległego Państwa Polskiego. Przy tej okazji
w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Niepodległa”. Członkowie szkolnego wolontariatu sprzedawali własnoręcznie wykonane kotyliony i kokardki w biało-czerwonych kolorach.
11 listopada grupa uczniów reprezentowała naszą szkołę podczas uroczystości patriotycznej na przełęczy Edwarda Rydza-Śmigłego w Chyszówkach. Obchody zostały rozpoczęte apelem poległych, złożeniem wiązanek pod pomnikiem oraz okolicznościową akademią. Punktem kulminacyjnym była Msza święta w intencji ojczyzny. Udział w uroczystości był wyrazem naszej pamięci i szacunku dla minionych pokoleń, które walczyły o naszą wolność oraz przejawem głębokiego patriotyzmu.
[GALERIA]

....

AS
 
 
GORĄCE WIADOMOŚCI
  OGŁOSZENIE
 
OGŁOSZENIA
  STRONA GŁÓWNA ZPO W SŁOPNICACH
  PLAN SPOTKAŃ (WYWIADÓWEK)
  CZAS TRWANIA LEKCJI
  PODZIAŁ GODZIN
  DZIENNIK ONLINE
  OGŁOSZENIE
  Lektury obowiązkowe
  SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2017/2018
  ODSZKODOWANIA ZA WYPADKI
  Przywozy i odwozy w roku szkolnym 2016/2017
  Jednolity strój szkolny
  SPOTKANIA SU
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Mariusz Ciuła