Portal - Słopnice
polski Niedziela - 22 lipca 2018     
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
 
2017-12-01 "DRUŻYNA MISTRZÓW" BOSSKI ROMAN & MOLSA MARCIN W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W SŁOPNICACH


12 października 2017 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach wzięli udział w warsztatach profilaktyczno - muzyczno - sportowych, które poprowadził Roman „Bosski” Lachowolski, artysta sceny hip-hopowej - prezes Fundacji Drużyna Mistrzów oraz mistrz boksu tajskiego Muay Thai Marcin Molsa.

W czasie spotkania z młodzieżą znany polski artysta wraz z autorytetem ze świata sportu motywowali młodych ludzi do życia bez nałogów. Wykład profilaktyczny przeplatany był znanymi utworami śpiewanymi przez artystę.Niech sport, muzyka i pasja zmieniają życie na lepsze. Realizatorzy warsztatów promowali pozytywne wartości tj. szacunek, mądrość, odpowiedzialność, religijność, patriotyzm. Motywowali uczniów do rozwoju osobistego i podejmowania odpowiedzialności za swoje życie. Kto sięga po fałszywą wolność: alkohol, narkotyki, dopalacze zatraca się!
Raper zwrócił uwagę na fakt, że istnieją „artyści”, którzy w swoich piosenkach zachęcają do sięgania po środki odurzające,do bycia wulgarnym, bo tak naprawdę ludzie nic dla nich nie znaczą. Dla takich „artystów” nie liczy się młody człowiek i jego życie, liczą się tylko pieniądze jakie na nim można zarobić.
Artysta zwrócił także uwagę na niebezpieczeństwa związane z uzależnieniem od internetu, portali społecznościowych i tak zwanych "lajków".

Następnie mistrz boksu tajskiego Muay Thaj Marcin Molsa opowiedział w jaki sposób rozwijał swoją pasję bokserską, pokonywał różne przeciwności losu. Wyjaśniał ile wysiłku i wyrzeczeń kosztowało go osiągnięcie wybranego przez siebie celu - dojście do samego mistrzowskiego szczytu. Nasi uczniowie zafascynowani sprawnością Marcina Molsa próbowali się zmierzyć z jego umiejętnościami.

Ponad dwugodzinny występ wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Autografom i zdjęciom nie było końca.

Spotkanie zorganizowane było w ramach działań profilaktycznych przez pedagoga szkolnego panią Joannę Ciuła.


....

Pedagog szkolny Joanna Ciuła
 
 
GORĄCE WIADOMOŚCI
  OGŁOSZENIE
 
OGŁOSZENIA
  STRONA GŁÓWNA ZPO W SŁOPNICACH
  CZAS TRWANIA LEKCJI
  PODZIAŁ GODZIN
  DZIENNIK ONLINE
  OGŁOSZENIE
  Lektury obowiązkowe
  SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2017/2018
  ODSZKODOWANIA ZA WYPADKI
  Przywozy i odwozy w roku szkolnym 2016/2017
  Jednolity strój szkolny
  SPOTKANIA SU
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Mariusz Ciuła