Portal - Słopnice
polski Piątek - 28 lipca 2017     
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
 
2017-04-27 ŻYWIOŁOWE REAKCJE CHEMICZNE - POKAZ


W dniach 25 – 26 kwietnia 2017 r. w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach odbyły się pokazy doświadczeń prezentowane przez Stowarzyszenie Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki EKSPERYMENTATORZY w ramach projektu „Plenerowe spotkania z nauką i kulturą” realizowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W trakcie trwania pokazów uczniowie słopnickich szkół mieli możliwość obserwowania oraz przeprowadzenia interesujących eksperymentów z nauk przyrodniczych – chemii i fizyki. W pokazach brało udział około 800 uczniów, którzy poszerzyli swoja wiedzę i umiejętności, a przy tym bardzo dobrze się bawili. Gościliśmy również Wójta Gminy Słopnice Pana Adama Sołtysa, który też był pod wrażeniem pokazu.
Program spotkań obejmował następujące obszary:
1. ”Żywiołowe reakcje chemiczne” – podczas tych demonstracji uczniowie mogli zaobserwować niezwykłe zjawiska powstające w czasie reakcji różnych odczynników chemicznych. Były to m.in. pokazy procesów spalania, „wybuch wulkanu”, „tworzenie kalafiora”.
2. „Ulotny suchy lód” – pokaz był przeznaczony dla przedszkolaków i uczniów I – III szkoły podstawowej. W trakcie trwania eksperymentów dzieci poznawały właściwości
i zastosowania suchego lodu.
3. „Fizyczny Freestyle” – w tym obszarze zaprezentowano podstawowe prawa fizyczne (elektrostatyka, magnetyzm) udowodnione przez pouczające i zabawne doświadczenia.
To już kolejne zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, które zostało bardzo dobrze przyjęte przez wszystkich odbiorców, nawet tych najmłodszych. W najbliższych dwóch miesiącach Gimnazjum im. Adama Mickiewicza będzie jeszcze realizowało trzy zadania:
• „Spotkania z kulturą rycerską”
• „Rodzinne kino plenerowe”
• „Noc Świętojańska”.
Zapraszamy do udziału w powyższych imprezach.
[galeria]....

GiM
 
 
GORĄCE WIADOMOŚCI
  REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH
  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
  UCZNIOWIE GIMNAZJUM NA PODIUM RAJDU HISTORYCZNEGO
  MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA
  CYBERBEZPIECZEŃSTWO
  WYKAZ KSIĄŻEK
 
OGŁOSZENIA
  PODZIAŁ GODZIN
  DZIENNIK ONLINE
  OGŁOSZENIE
  Lektury obowiązkowe
  SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2017/2018
  ODSZKODOWANIA ZA WYPADKI
  Przywozy i odwozy w roku szkolnym 2016/2017
  Jednolity strój szkolny
  SPOTKANIA SU
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Mariusz Ciuła & Dawid Młynarczyk