Portal - Słopnice
polski Niedziela - 22 lipca 2018     
Strona główna / FRIENDS FROM ABROAD
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
PROJECT
WORLD TALKS
PATRON OF OUR SCHOOL
SPAIN


 

Welcome to „FRIENDS FROM ABROAD”.

I know that you are very sociable, you like meeting people and making new friends. You are also good at English! It's a good idea to have some friends from abroad, talk to them, find out something about them, their school, culture and home town and by the way practise your English. So don’t be shy!

Good luck!

A.W.


Spain-Malaga

Pierwsza szkoła, z którą udało nam się skontaktować poprzez portal eTwinning. 


Następnie nawiązaliśmy kontakt ze szkołami z Niemiec-Reda-Wiedenbruck oraz z Norwegii, z którymi realizowaliśmy projekt "Friends from abroad". Celem projektu było poznanie kultury innych krajów europejskich oraz wykorzystanie języka angielskiego w praktyce. Grupa uczniów z klasy II i III poprzez wymianę mailową utrzymywała kontakt z młodzieżą z zagranicy, językiem komunikacji był język angielski.

                                                                                                                                                a.w.

Do grona naszych "Friends from abroad" dołączyli: Mary z Egiptu – absolwentkę archeologii, Reem z Kuwejtu – studentkę farmacji i Georgia z Gruzji – student zarządzania i marketingu. Gościli oni w naszej szkole w ramach projektu Enter Your Future od 22 września do 27 września. W bardzo ciekawy i dynamiczny sposób przedstawiali oni kulturę, religię, poglądy, sposoby bycia oraz tradycje swoich krajów. Zajęcia przez nich prowadzone były bardzo inspirujące i cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Wspólne rozmowy, dyskusje oraz gry i zabawy były wspaniałą okazją do poszerzenia horyzontów, otwarcia się na świat i pogłębienia wiedzy ogólnej młodzieży.

Warsztaty były prowadzone wyłącznie w języku angielskim, co dało uczniom gimnazjum niecodzienną możliwość sprawdzenia i doskonalenia własnych umiejętności językowych.

Były to wyjątkowe dni. Goście z zagranicy spotkali się z niezwykle miłym przyjęciem.


Projekt „European Card Exchange”


Pobyt zagranicznych studentów naturalnie zbiegł się z Europejskim Dniem Języków Obcych obchodzonym 26 września. Z tej okazji grupa uczniów z klas II Gimnazjum wzięła udział w międzynarodowym projekcie „ European Card Exchange”. Do projektu zostało zaproszonych 19 szkół z różnych krajów europejskich. Uczniowie ręcznie wykonali 24 kartki z życzeniami zarówno w języku polskim jak i angielskim. Pracowali nad nimi w domu, na zajęciach z plastyki i języka angielskiego. Spośród tych kartek wybrano 19 najładniejszych i wysłano do europejskich szkół partnerskich projektu. Do Gimnazjum również dotarło wiele pięknych kartek: z Portugalii, Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Rumunii, Grecji, Szwecji, Turcji, Litwy i Danii.

AW 

 


Interaktywna Polska
Webmaster: Mariusz Ciuła